W maju 2017 ukazała się nasza ilustrowana książka dla dzieci “PSYgoda na czterech łapach. Diuna w Himalajach”.

 

 

Kliknij na obrazek poniżej i zamów swój egzemplarz:
FB_bg_BEDIIN

 

“Wataha w Podroży. Himalaje na czterech łapach” została Książką Górską Roku 2015 wg czytelników magazynu N.P.M. Dziękujemy!

W 2013 roku jako pierwsi na świecie przeszliśmy z psem ponad 500 km przez Himalaje Garhwalu, za co zostaliśmy wyróżnieni nagrodą “Podróż Roku 2013” National Geographic Polska.

Nie mieliśmy wyboru – splot okoliczności sprawił, że nie mogliśmy wrócić wcześniej do Polski. W Indiach musieliśmy zostać jeszcze 3 miesiące.  Ruszyliśmy więc w Himalaje by po prostu iść, iść, iść…

Bez wsparcia zewnątrz, sponsorów, przewodników czy tragarzy, niosąc na plecach ważące 30 kg. plecaki, w ciągu 55 dni górskiej wędrówki odwiedziliśmy 12 dolin, byliśmy na wysokości ponad 4300 m n.p.m., w pionie pokonaliśmy ponad 63 km. Każdego dnia, w chwilach pięknych i trudnych towarzyszyła nam Diuna, suka rasy wilczak czechosłowacki, która przybyła z nami z Polski.

Trekking zaczęliśmy w Munsiari, by mijając  kilkutysięczne szczyty: Panch Chuli, Nanda Devi, Nanda Khat, Nanda Kot, Maiktoli, Trisul, Shivling i Bhagirathi, po prawie dwóch miesiącach wędrówki dotrzeć do źródeł świętej rzeki Ganges.

Nie było łatwo, towarzyszyły nam pot, krew i łzy. Ale były też piękne i zabawne chwile, które przeżywaliśmy w otoczeniu 6 i 7-tysięcznych szczytów.

Ta niezwykła podróż zakończyła się niespodziewanie 1 czerwca 2013 r. Dlaczego? O tym przeczytacie na łamach naszej książki…

Kliknij tutaj i przyjdź na spotkanie autorskie z Watahą

 

Książka do kupienia jest np. tutaj:

Księgarnia Matras

Empik.com

Wersja ebook